Letošní ročník závodu Caparica Czech Surf Open se blíží a na této stránce se k němu dozvíte vždy nejaktuálnější informace. Součástí závodu letos bude i kvalifikace do HSF International Showdown, který se bude konat hned po skončení našeho závodu.

základní informace o závodu

Termín:

Místo konání:

6.- 11.10.2023 (14.10.2023 včetně HSF International Showdown)

Costa da Caparica, Praia Nova

Závodní kategorie:

Pořadatel:

Muži a Ženy Open, U10, U14 a U18 (podle počtu přihlášených), longboard

Pražskej serfovej klub a Clube de surf de Lisboa

Program závodu

6.10.2023

Od 16 hodin možnost ubytování. Od 19 do 20 hodin registrace a startovné v Alma Caparica. Ve 20 hodin slavnostní zahájení a riders' meeting.

7.-8.10.2023

Hlavní závodní dny. Závodit se bude přibližně od 8 do 16 hodin.

8.10.2023

Vyhlášení a afterparty

9.-10.10.2023  

Rezervní dny. Pokud by podmínky nedovolily ukončit závod v neděli, přesune se jeho část na některý z rezervních dnů.

11.-14.10.2023  

Waiting period na HSF International Showdown

Registrace

Registrace do závodu v letošním roce probíhá přes LiveHeats Českého svazu surfingu. Uzávěrka pro řádné registrace do hlavního a dětského závodu je 4.10.2023 do půlnoci. Pozdní registrace jsou možné do 6.10.2023 do 19 hodin GMT. 

startovné

Startovné se platí v hotovosti v EUR před riders' meetingem v pátek před začátkem závodu. Nejpozději je potřeba zaplatit startovné před začátkem prvního heatu. Součástí základního startovného je zajištění organizace závodu, cestovní pojištění pro organizovanou sportovní činnost, tričkootevřený bar na závěrečné párty. 
Základní startovné do hlavního závodu: 50 €
Startovné do dětského závodu: 5 € při účasti v hlavním závodu (15 € samostatně)
Startovné do longboardového závodu: 5 € při účasti v hlavním závodu (50 € samostatně)

ubytování

I letos nabízíme možnost společného ubytování v chatkách v kempu Orbitur - Costa da Caparica, po čtyřech lidech. Chatky jsou asi 5 minut chůze od nejbližšího surfového spotu a asi 20 minut chůze od závodního spotu.

Délka ubytování je ve dvou variantách:

  • Pouze Caparica Czech Surf Open - 6. - 11.10.2023 - 3 700 Kč/os/5 nocí
  • Celý závodní týden i s HSF Showdown - 6. - 15.10.2023 - 6 300 Kč/os/9 nocí

Doprovodný program

Kromě samotného závodu jsme pro vás spolu s našimi portugalskými partnery připravili i možnost dalšího programu jak pro závodníky, tak i pro doprovod a diváky. 

Advanced Surf Training s Gonçalem Silvou 

Stejně jako vloni proběhne i letos intenzivní surfový trénink od Gonçala Silvy určený hlavně pro závodníky a pokročilé surfaře. Gonçalo Silva je hlavním představitelem a trenérem Clube de Surf de Lisboa a také současným trenérem české reprezentace v surfingu. Tréninky budou zřejmě probíhat 3 dny před závodem. Musíte tedy dorazit o něco dříve. 

Lekce surfingu od NZS surf school

Chtěli byste se naučit surfovat, nebo jen zlepšit svoje surfové schopnosti a zatím na závodní úrovni? Pak je tu pro vás nabídka surfových lekcí od NZS Surf school pod jejich zkušenými lokálními instruktory. Lekce probíhají přímo na závodní pláži, nebo na vedlejší. Můžete tedy trávit atmosféru závodů spolu se závodníky a ještě se u toho učit surfovat. 

lekce surf skate od nzs surf school

NZS Surf Skate School je v současnosti také jednou z portugalských hlavních škol na zdokonalování se na surfskate. Můžete si tedy booknout i lekce surfskate, které budou probíhat přímo na promenádě u závodů nebo v blízkém skateparku.

Jóga

Lekce jógy s instruktorem jógy a surfingu, Gustavem Valente

Objednávkový formulář

Mám zájem o: (po odeslání formuláře vám zašleme fakturu k uhrazení předem)

Předběžně mám zájem také o: (abychom zhruba věděli, jaký bude zájem. Placení bude probíhat na místě a kontaktují vás přímo lektoři)

Hungarian surf fest international showdown

Vyhlášením vítězů letošní Caparica Czech Surf Open nekončí! Spolu s dalšími středo a východoevropskými státy se podílíme na organizaci mezinárodního závodu, který se bude konat v rámci Hungarian Surf Fest 2023 bezprostředně po skončení našeho závodu. International Showdown se odehraje také na Costa da Caparica mezi 11. a 14.10.2023 a svou účast na něm kromě našich, slovenských a maďarských závodníků zatím přislíbili také poláci, rakušané, rumuni a ukrajinci.

Do HSF International Showdown se přímo kvalifikují nejlepší dvě české závodnice a závodníci a nejlepší dvě slovenské závodnice a závodníci z celkového pořadí Caparica Czech Surf Open.

Doporučujeme vám tedy, abyste si výlet do Portugalska naplánovali rovnou na celý týden. I když se do mezinárodního závodu nekvalifikujete, tak můžete alespoň fandit našim zástupcům, aby obhájili první místa, která vloni vybojovali Jana Kašová a Jakub Michna. 

Článek o loňském závodu

Hlavní partner akce:

Ostatní partneři: